Ogień w dłoniach

Prządką jestem bardzo wolną, wolniejszą wręcz od ślimaka :-) Przędę czasami wieczorem, jak już machanie drutami mi się znudzi, czasami w ciągu dnia, by wyzerować umysł. Przędę również w krótkich  seriach 30 minutowych. I tak też przędłam piękną żółto-czerwoną czesankę 100% Wensleydale wyczarowaną przez Justynę (Yarn&Art).

Wczoraj się wreszcie zawzięłam, skończyłam drugiego singla. Potem przez kilka kolejnych odcinków „Outlandera” dublowałam. Aż dziw bierze, że mi równo wyszło, bo wzroku od serialu nie mogę oderwać.

Wydaje mi się, że wreszcie udało mi się uzyskać grubość „fingering”. Co prawda motowidło mówi mi, że jest około 350m zdublowanej nitki, ale kurczę tak „na macanda” to ona jest cienka.  Ostatnio robiłam chustę w czystej wełny BFL i tam w 110g było 384m, więc tak sobie myślę, że chyba mam rację :-)

yarn2

Motek nie zostaje u mnie – przeznaczony jest na prezent.  Właściwie jeszcze ani jeden „mój” motek nie został w domu – ja i tak nie mam czasu na przerabianie ich, a jeśli u kogoś znajdzie dobry dom, to gęba mi się bardzo cieszy :-) Mam nadzieję, że spodoba się właścicielce.

Co dalej? Na kole już widnieje nowa czesanka – tym razem farbowana przez mojego Chłopa.

7 myśli nt. „Ogień w dłoniach”

  1. Dziekuje bardzo. Miejmy nadzieje, ze cos fajnego z tej czesanki wyjdzie – juz całkiem całkiem wyglada na szpuli.

 1. Piękna nitka! Gratulacje :) Rzec by można, że stanowicie z mężem DUET DOSKONAŁY – On farbuje, Ty przędziesz :D

  1. Dziękuje bardzo.
   Duet doskonały powiadasz? Haha, żeby on jeszcze słuchał, jak go o cos poproszę ;) wtedy byłaby pełnia szczęścia :)

 2. piękny prezent :) mam nadzieję że sprawi temu komuś ogromną radość :) no i co?????!!!!!!! że niby takiego masz zdolnego męża, Jestem pełna podziwu, ze tak pięknie ufarbował – czekam na efekt końcowy w motku :)

  1. No skubany cichaczem mi tu zaczął soe bawić w farbowanie. Nie narzekam – dla mnie to tylko z korzyścią ;)
   Dziękuje!

 3. Piękna nitka! A ta niebieska to dopiero będzie cudo! Outlandera oglądałam, czekam na kolejny sezon :-) Nie wiem czy wiesz ale to serial na podstawie fantastycznej książki „Obca” Diany Gabaldon. Właśnie się dowiedziałam, że można już kupić ósmy tom tej sagi. Przeczytaj, jest o niebo lepsza od serialu!

Możliwość komentowania jest wyłączona.