Wyluzowany

Nigdy nie planowałam, że dzierganie stanie się moją pracą. Obecnie całe nasze życie krąży wokół włóczki i drutów. Kiedy nabieram oczka prawie za każdym razem jest to projekt, z którego powstanie wzór, a to oznacza, że za bardzo go sobie nie ponoszę – albo jest wysyłany gdzieś do innego kraju, gdzie go fotografują, macają, wieszają, nierzadko jeśli jest to sweter nie robię mojego rozmiaru, lecz „zamówiony”, albo po prostu odgórnie mam narzucony nie-mój kolor. Nawet jeśli robię coś dla Chłopa, to po zdjęciach trafia na wieszak do jego studia, albo jeździ po świecie ze mną i tyle mam z niego pożytku. Aż się pewnego pięknego dnia wkurzyłam, że mam tyle rzeczy i nic z nich nie mogę nosić, bo pogniotę/skulkuję/pobrudzę. Basta! Zwędziłam od Marcina kilka motków Martin’s Lab Comfy Aran w moim ulubionym zielonym „Thicket”, pogrzebałam w bibliotece i nabrałam oczka na „Ease” Alicii Plummer. Czekałam na niego prawie 5 lat (Rav pokazuje mi, że mam go od 2013 roku!).

DSC_2762[1]

Nabrałam oczka na rozmiar S, ale jeśli dobrze pamiętam numerki pozmieniałam. Na pewno inaczej mam kształtowaną talię (jestem dużo niższa niż Alicia) i rękawy. Z rękawami zresztą i tak były jaja – robiłam je w drodze na ostatni festiwal, różnych pubach w Edynburgu, by oczka zamknąć nad ranem w hotelu. Przeczuwałam, że tak będzie i korpus zblokowałam już w domu, przed wyjazdem – rękawów już mi się nie udało – w hotelu ktoś wziął żelazko. To nic, i tak go w drodze powrotnej ubrałam (i do fotek), bo Wielka Brytania ostatnio nie ma za fajnej pogody. Nadał się idealnie, bym nie wymarzła (choć na fotkach i tak przemarznięta jestem).

Bardzo podoba mi się ten kolor – Marcin go stworzył na samym początku zabawy z barwnikami i ciągle mnie on zachwyca – taki przytłumiony tymiankowy zielony. Mógłby być uznany za nudny, ale ja takie lubię :)

Dziewiarsko odpoczęłam, nie licząc oczek i kombinując, wiec teraz mi się chcę coś „mojego”. No i możliwe, że znowu zwędziłam kolejną zieloną włóczkę, tym razem na sweterek Heidi Kirrmeier. Ups!

2 myśli nt. „Wyluzowany”

  1. :-D
    No i gites! Ja Cię w ogóle strasznie podziwiam, bo śledzę od dość dawna Twoje poczynania, a decyzja o rzuceniu wszystkiego i życia z dziewiarstwa (której chyba wszyscy kibicowali bardzo) odbiła się na innych rzeczach, bo za regularnymi wpisami blogowymi bardzo tęsknię na przykład…
    Uściski!

  2. A to nawet nie wiedziałam, że tak smutno z tymi projektami. Byłam pewna, że toniesz w świetnych dzianinach. W każdym razie to super, że Ci się powodzi w pracy :).

    Ten wzór wygląda super, też mi wpadł w oko już lata temu. Nawet zrobiłam dziecięcą wersję dla syna.

    Twoja wersja jest rewelacyjna i bardzo Ci do twarzy w tym tymiankowym kolorze.

Możliwość komentowania jest wyłączona.